Technologia druku

Do druku etykiet stosujemy drukarki termotransferowe.

Etykiety drukowane są w technice termotransferowej i termicznej. Maszyna drukująca połączona jest bezpośrednio z komputerem, co umożliwia szybki wydruk przygotowanego projektu, bez ponoszenia kosztów przygotowania druku, występujących w innych technikach drukarskich.

Wydruku możemy dokonać na różnych materiałach wcześniej przygotowanych do naszych potrzeb. Mogą to być różne folie samoprzylepne, papier samoprzylepny, kartonik, tektura, płótna i materiały śliskie. Wybrany materiał poddajemy sztancowaniu aby otrzymać etykiety o żądanym formacie z zaokrąglonymi rogami i umieszczonymi na roli.

Tak przygotowany materiał umieszczamy w maszynie i dokonujemy wydruku zaprojektowanej etykiety, tabliczki znamionowej, kodów paskowych.

W trakcie wydruku możemy stosować numerator, kody kreskowe, datownik.

W przypadku zapotrzebowania na etykiety o indywidualnym kształcie klient ponosi koszt wykrojnika (narzędzie) jednorazowo, przy wznowieniu zamówienia bez kosztów narzędzi.

Posiadamy w magazynie formaty niektórych materiałów stale używanych, przy zamówieniu istniejących formatów klient ponosi tylko koszt etykiety nawet przy małych nakładach.

Nadruki możemy dokonać w kolorach podstawowych: czerwony, zielony, niebieski, czarny, żółty, złoty, brązowy. Ponieważ każdy następny kolor nadruku podnosi koszt etykiety, zalecane jest by nadruk nie przekraczał trzech kolorów. Etykiety przeznaczone do pracy w trudnych warunkach narażone na ścieranie można dodatkowo zabezpieczyć naklejając na powierzchnię folię zabezpieczającą.